Home > Розслідування > ПРАВОЗАХИСНИКИ ВИКРИЛИ ЗЛОВЖИВАННЯ ПРОКУРОРІВ З ТЕХАСУ В СПРАВІ МАРКА СОКОЛОВСЬКОГО

ПРАВОЗАХИСНИКИ ВИКРИЛИ ЗЛОВЖИВАННЯ ПРОКУРОРІВ З ТЕХАСУ В СПРАВІ МАРКА СОКОЛОВСЬКОГО

Прокуратура та ФБР Техасу у зверненні до представників ЗМІ знехтували презумпцією невинності щодо Марка Соколовського.

25 жовтня 2022 року прокурор Західного округу Техасу провів прес-конференцію, на якій оголосив про висунуті проти Марка Соколовського звинувачення та створення спеціального веб-сайту для ймовірних жертв айтівця. Прокурор США і керівник місцевого відділення ФБР звернулися до представників ЗМІ.

Посилання на прес-конференцію 

Посилання на аудіо файл 

Посилання на pdf файл (переклад)

У своїх коментарях жоден із учасників прес-конференції не кваліфікував свою заяву, обговорюючи презумпцію невинуватості або заявляючи, що це були лише звинувачення, і що жодного судового рішення не було винесено. Інакше кажучи, обидва говорили так, ніби передбачувана провина Марка Соколовського є очевидною і безсумнівною. Крім того, на цій прес-конференції були розповсюджені копії обвинувального висновку, в якому містилися фотографії, на яких Соколовський тримає в руках пачки грошей.

У розпорядженні інтернет видання «По той бік діалогу» є науково-правовий висновок комісії експертів у галузі права та політології в інтересах Марка Соколовського. Для написання наукового експертного висновку було прийнято рішення сформувати комісію експертів у складі науковців Державного торгівельно-економічного університету. Кожен експерт виступав в особистій якості і готував відповідь на конкретне, доручене йому питання.

Повну версію науково-правового висновку комісії експертів можна подивитися за ПОСИЛАННЯМ 

Але, хочемо звернути увагу читачів на сторінку 43 цього висновку,

експертиза Mark Sokolovsky

де написано:


«Варто також зазначити, що згідно із версією звинувачення, викладеного в індиктменті, Марк Соколовський створив та всебічно контролював роботу шкідливого програмного забезпечення. Більше того, у процесі відхилення апеляції Марка Соколовського прокуратурою наводився аргумент з приводу того, що він зможе повернутися до керування стилером. Цій версії протирічить той факт, що не пізніше ніж 17 січня 2023 року в Телеграмі з’явився канал «Raccon StealerRacoon Officsal» який відтворює деякі тексти з опису стилера, авторство та управління яким приписується в індиктменті Марку Соколовському. Зокрема, в каналі викладено скриншоти двох логів, запропонованого до оренди програмного забезпечення, що візуально ідентичні тим логам, які належали стилеру 2019 року розробки. Крім того, дати на скриншотах логів вказують на 8 та 9 серпня 2022р., коли Марк Соколовський перебував у в’язниці. Цей канал пропонує вочевидь той самий стилер, що, безумовно, свідчить про те, що не Марк Соколовський, який все ще перебуває в ув’язненні, керує цим шкідливим програмним забезпеченням. Отже, головна частина звинувачень Соколовського втрачає базу».

Гальдо mark sokolovsky Майкл С. Гальдо Заступник директора боротьби з шахрайством у зв’язку з Covid-19 Міністерства юстиції США

Що ми побачили на прес-конференції тих поважних осіб, які позначили себе як прокуратура та ФБР Техасу. А нічого цікавого по справі, тільки цькування особи, вина якої не доведена.

Ешлі Хоф, прокурор Західного округу Техасу, спеціальний агент ФБР Олівер Річ, відповідальний спеціальний агент з питань кібербезпеки Марк Мартін, спеціальний агент ФБР з нагляду Метью Сал, начальник кримінального відділу офісу Крістіна Клейтон, а також прокурори, які беруть участь у цій справі, Майкл С. Гальдо і Карт Шрі. Всі ці люди протягом майже 24 хвилин дякували один одному та розповідали, які вони круті, що розкрили злочин століття. Жодного доказу в обвинувальному акті, одні припущення та домисли прокурорів. Крім того, ці поважні люди просили журналістів, аби вони поширювали цю неправдиву інформацію на якомога більше коло осіб.

Про журналістів далі буде. Зараз про те, що лягло в основу обвинувального акту.

Скоріш за все, Майкла С. Гальдо, виконуючого обов’язки директора боротьби з шахрайством у зв’язку з COVID-19, зацікавило те, що шахраї у своєму шахрайському, шкідливому програмному забезпеченні використовували «модне захворювання». Пандемія коронавірусу позначилася на всіх сферах життя суспільства в усіх країнах світу. Не стала винятком і прокуратура Техасу. Майкл Галдо не експерт у сфері кібербезпеки, він якраз очолює відділ боротьби з ковідшахрайством. При тому, що висновків експертів у справі немає, Галдо оприлюднює покрокову схему

Гальдо Mark SokolovskyСкрін з покрокової схема з обвинуваченого акту

Також, Майкл Галдо використовує фото, яке ніколи не було оприлюднено в соціальних мережах, а знаходилось у телефоні Марка Соколовського, яке він зробив в канун купівлі квартири в Харкові на гроші, які йому позичили батьки. Якби слідчі захотіли, то вони б добре досліджували б це фото, на якому Марк Соколовський тримає гроші батьків. До речі, є довіреність на ці гроші, що Марк саме позичив їх у батьків і це легко можна перевірити. Так от, на фото, яке прокурори презентували як доказ кібершахрайства, Марк Соколовський, перед покупкою квартири у Харкові, а зовсім не з грошима, які йому інкремінує прокуратура США. З версії прокуратури Техасу, ці гроші дісталися Марку Соколовському шахрайським шляхом, нібито після скоєння ним кіберзлочину, і він цим пишається. Для прокуратури Техасу це вагомий аргумент.

На прес-конференції прозвучало, що у слідства ще є такий же вагомий аргумент, що буде безперечним доказом – фото. Нібито є фотографія Марка Соколовського, яка є додатком “а”. Фотографія є частиною оригінального пакету обвинувального акту, але вона не увійшла до того, що буде роздано на прес-конференції. Чому? Питання риторичне. Що може бути на тому фото, що являтиме собою незаперечний доказ, ми можливо дізнаємось, але незрозуміло коли.

Після прес-конференції в Інтернеті з’явилося багато статей, які детально описують нібито злочини, нібито втечу з України з метою ухилення від призову, і нібито розкішний спосіб життя Марка Соколовського.

Редакція «По той бік діалогу» ретельно вивчила кожну публікацію весни 2022 року щодо затримання у Нідерландах «кіберзлочинця» всіх часів та народів Марка Соколовського. Та надійшла висновку про те, що практично всі ЗМІ посилаються (принаймні одна з цих статей стовідсотково, а всі інші посилаються один на одного) на “два джерела, близькі до слідства”, які говорили на “умовах анонімності”. Тому, ми рахуємо, що можна зробити висновок, що ці джерела працюють на правоохоронні органи США.

Хоча американське законодавство і правила, що регулюють адвокатську діяльність, забороняють уряду навмисно упереджувати громадськість проти особи, звинуваченої у злочині, намір важко довести, і органи прокуратури чинять опір, відстоюючи своє право на свободу слова. Як наслідок, існуючі правила рідко застосовуються, і в Сполучених Штатах поширеною є практика, коли уряд викладає свою позицію в пресі ще до того, як вона потрапляє до суду.

Дуже важко визначити мотивацію, що стоїть за таким поширенням негативної публічності. Коментатор припускає щонайменше дві причини, що лежать в основі поширення негативної публічності з боку Уряду в кримінальних переслідуваннях. По-перше, всі провідні прокурори в Сполучених Штатах є або обраними, або політичними призначенцями. Крім того, справи вирішуються присяжними, які обираються з числа представників громадськості, які, ймовірно, піддаються цьому негативному впливу, що полегшує роботу уряду в суді.

Було кілька випадків, коли негативне висвітлення в ЗМІ, як вважається, призвело до неправомірних вироків. Ось деякі приклади:

«Центральна паркова п’ятірка: У 1989 році п’ять чорношкірих і латиноамериканських підлітків були заарештовані, визнані винними і засуджені до тюремного ув’язнення за жорстоке зґвалтування білої жінки в Центральному парку Нью-Йорка. Незважаючи на те, що вони наполягали на своїй невинуватості, ЗМІ активно висвітлювали цю історію і зображували підсудних винними. Лише у 2002 році, коли експертиза ДНК довела їхню невинуватість, а справжній злочинець зізнався у скоєнні злочину, п’ятеро чоловіків були виправдані та звільнені з в’язниці.

Західно-Мемфіська трійця: У 1993 році троє підлітків були заарештовані, визнані винними і засуджені до тюремного ув’язнення за вбивство трьох хлопчиків у Західному Мемфісі, штат Арканзас. Справа отримала широке висвітлення в ЗМІ, а обвинувачених зображували як сатанинських сектантів. Лише у 2011 році, коли експертиза ДНК довела їхню невинуватість, вони були звільнені з в’язниці.

Норфолкська четвірка: У 1997 році четверо моряків ВМС були заарештовані і засуджені до тюремного ув’язнення за зґвалтування і вбивство жінки в Норфолку, штат Вірджинія. ЗМІ широко висвітлювали цю історію і зображували підсудних винними. Лише у 2009 році, коли експертиза ДНК довела їхню невинуватість, а справжній злочинець зізнався у скоєнні злочину, їх було виправдано і звільнено з в’язниці.

Ці випадки, серед іншого, демонструють, як негативне висвітлення у ЗМІ може сприяти неправомірному засудженню, формуючи громадську думку та впливаючи на судовий процес. У цих справах висвітлення в ЗМІ часто було сенсаційним, а обвинувачених зображували винними ще до того, як їхня провина була доведена в суді. Це може ускладнити для обвинувачених справедливий судовий розгляд і розкриття істини у справі.»

Чому інформація щодо ситуації з Марком Соколовським поширюється та розповсюджується урядом Сполучених Штатів Америки упереджено та неправдиво. Чому Марк Соколовський два роки сидить у неймовірних умовах в нідерландській в’язниці, без проведення будь-яких слідчих дій та над ним просто знущаються. Кому це вигідно і для чого це робиться?

Питання, які не мають відповіді, але мають припущення.

Редакція «По той бік діалогу» звернулася до усіх, від кого на сьогодні залежить доля громадянина України Марка Соколовського.

Прокуратура Техасу, яка голосно та з пафосом звинуватила громадянина України, не може екстрадувати Марка Соколовського до сполучених штатів Америки, тому що він хворий. Ми наводили скрін відповіді американському адвокату Марка Соколовського щодо екстрадиції у нашій попередній публікації 

адвокат про хворобу Марка

Де зазначено:

«Запланована екстрадиція Марка Соколовського не відбулася через очевидні проблеми зі здоров’ям»

Так відбувається протягом двох років. Марк Соколовський хворіє. А пенітенціарні заклади Нідерландів нічого не роблять для того, щоб громадянина України лікувати. Вони на всі листи відповідають, що Марк Соколовський здоровий та його буде екстрадовано. І їх не хвилює не те, що представниця Марка Соколовського оприлюднила його щоденник, де Марк розповідає про  нелюдські умови утримання. Мати Марка розповідає про те, що жорстоко порушуються права Марка та як Марк із побоями перебуває в жахливих умовах у в’язниці, а  мати, довірена особа, позбавлена можливості зафіксувати побиття й на власні очі побачити, що відбувається з її сином.

Ми зверталися і до посольства України в Королівстві Нідерланди. Вони знають про ситуацію з Марком Соколовським, але як вони враховують справа громадянина М.Г. Соколовського перебуває на постійному контролі Посольства України в Королівстві Нідерланди з моменту його затримання. Про перебіг подій постійно інформується Департамент консульської служби МЗС України.

Водночас вони зазначають, що посадові особи Посольства не мають повноважень розслідувати причину та деталі ймовірного злочину, давати оцінку або визначати достовірність фактів, викладених в іноземних офіційних документах. Матері вони рік тому відповідали, що посольство вживає і буде вживати усіх можливих заходів для захисту законних прав громадянина України М.Г. Соколовського. Звісно, другої відповіді ми і не очікували.

відповідь Посольства України

Також існує припущення, що справа Соколовського є вигідною уряду США, як гучна, розкрита справа саме перед виборами до сенату. Вийшли такі «браві» хлопці та дівчата та на кейсі Марка Соколовського пропіарилися, похваливши один одного. Показали виборцям як вони працюють, і що не дарма тратять гроші виборців. На той час цим людям все одно було, винен Марк Соколовський чи не винен. Ці люди далекі від розслідування, вони просто його не проводили. Хто слідкував за справою той пам’ятає, щойно відбулася заміна судді у справі Марка Соколовського, ніхто більше цією справою не займався і зараз не займається. Зрозумівши, що доказів по справі немає зовсім, уряду США стало вигідно утримувати Соколовського в нелюдських умовах в Нідерландах, покладаючись на те, а раптом щось із Соколовським трапиться і проблема розсмокчиться сама по собі.

До речі, Майкл С. Гальдо, виконуючий обов’язки директора боротьби з шахрайством у зв’язку з COVID-19, вже у серпні 2023 року докладно розповів про результати тримісячних скоординованих дій правоохоронних органів, які проводилися з травня по липень 2023 року і включали кримінальні, цивільні позови та дії щодо конфіскації. Управление по связям с общественностью | Министерство юстиции объявляет результаты общенациональных мер по борьбе с мошенничеством в связи с COVID-19 | Министерство юстиции США (justice.gov)

«Понад 50 прокуратур США, у тому числі Ударні сили по боротьбі з шахрайством у зв’язку з COVID-19, відділи у кримінальних та цивільних справах Міністерства юстиції, а також більше дюжини партнерів із правоохоронних органів та OIG працювали разом над проведенням перевірки.

«Я аплодую старанній роботі наших прокурорів по всій країні», — сказав виконувач обов’язків директора С.Галдо.

«Однак, це оголошення не є переможним колом. Наша місія не завершена. Ми знаємо від наших партнерів з розслідування, що виявлення тих, хто здійснив шахрайство з наданням допомоги під час пандемії, та повернення вкрадених коштів – складна робота. Але Міністерство юстиції, включаючи наші ударні сили, прокуратуру США, а також кримінальний та цивільний відділи, має намір використати наші кримінальні, цивільні інструменти та інструменти конфіскації, щоб притягнути цих шахраїв до відповідальності».

Жодної згадки про «кіберзлочинця» Марка Соколовського та жодної згадки про Raccon Stealer, невже це вже не цікаво для виконуючого обов’язки директора боротьби з шахрайством у зв’язку з COVID-19? Звісно не цікаво, тому що справа Марка Соколовського шита чорними нитками і якщо обиватель прочитає обвинувальний висновок, то легко зрозуміє, що це бездоказовий набір слів з однією фотографією, схемою з COVID-19, та посиланням на якісь загадкові приватні компанії. А де, хоч один натяк на професійну експертизу, яка б розвіяла всі домисли автора цієї публікації?

У такій інтерпретації справи стає зрозумілим, чому Міністерство юстиції та оборони та особисто міністерка пані Ділан Єшільгоз-Зегеріус не бажає нести відповідальність за катування громадянина України у в’язниці Нідерландів.  

Як би там не було, редакція «По той бік діалогу» й надалі буде висвітлювати, що реально відбувається з Марком Соколовським й як ставляться до громадянина України уряди США та Нідерландів. Люди мають знати правду.

Leave a Reply